Sztuka
rzeźba
Bloger: Albert Dedden & Paul Keizer
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Czy galeria rzeźby jest dobrym miejscem do zrelaksowania się i ukulturalnienia?

Egzystujemy w bardzo szybkich czasach. Konsumenci nieustannie gonią za pieniędzmi i karierą. Coraz bardziej odczuwa się brak czasu na spotkania w gronie znajomych. Brakuje na to zwyczajnie w świecie czasu. Na dobitkę polskie społeczeństwo trawi choroba depresji. Obywatele czują się samotnymi wyspami, bo nie utrzymują kontaktu z bliźnimi. Psychologowie doradzają, że dobrym pomysłem na uporanie się z depresją jest codzienny ruch. Zalecają odpoczynek na łonie natury. A może dobrym pomysłem wybrnięcia z tych kłopotów jest sztuka? Bez wątpienia galeria rzeźby jest sprawdzonym rozwiązaniem na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół.
farby
Bloger: Debbie Hallsworth
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Nurt w sztuce i projektowaniu przemysłowym

Pomimo, że art deco, jako kierunek w sztuce rozwijało się w wielu krajach w tym samym czasie, to metropolią jego był Paryż. Dopuszcza się, że oczywiście tam działali pionierscy reprezentanci ruchu i powstawały najbardziej intrygujące obrazy i akty.
W latach 20. i 30. XX wieku art deco zdominowało niemalże każdą sferę życia człowieka. Styl ten przeważał zarówno w malarstwie, jako obrazy i akty, architekturze, jak i we wzornictwie przemysłowym, ozdób wnętrz i modzie.
sitodruk
Zaczerpnięte z: flickr.com

Jak zdefiniować sztukę, jak nazwać jej kształt? Czy wiemy tak faktycznie czym jest sztuka i czy umiemy podejść do niej z należytym szacunkiem?

Nie ma najprawdopodobniej drugiej takiej dziedziny, jak sztuka. Mówi ona do nas różnymi barwami, dźwiękami, utworami lub aktami. Niektórzy twierdzą, że nie da się jej akuratnie określić, gdyż każde określenie będzie nie do końca zadowalające. Jest w tym dużo słuszności, lecz powinniśmy podchodzić do tego zagadnienia, jak to czujemy, czyli, że sztuka to każda rzecz, która na nas w jakiś sposób oddziałuje. Skoro umiemy zachwycić się konkretnym utworem, to już jest sztuka.

Jak zdefiniować sztukę, jak nazwać jej kształt? Czy wiemy tak faktycznie czym jest sztuka i czy umiemy podejść do niej z należytym szacunkiem?

Z innej strony dla innych osób dany utwór może być kiepski, więc jednocześnie sztukę można odbierać na bardzo osobistym poziomie. Sztuką jesteśmy w stanie nazwać również każdy ludzki wytwór, jakie nie jest jednakże użytkowy, nie jest przydatny do rzeczy użytkowych, ale powinien radować nasze zmysły, ma cieszyć oczy, cieszyć uszy, powodować w nasz różne emocje. Wiadomo i tu stajemy przed dylematem, ponieważ wspomniana przed chwilą sztuka użytkowa właśnie – jak sama nazwa wskazuje – jest przeznaczona do rzeczy praktycznych.
Figurka 3d
Bloger: Steve Jurvetson
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Interesujące przedmioty, jakie da się zrobić za pośrednictwem metody 3D.

Od momentu kiedy poszła do przodu metoda 3D można pozwalać sobie na rzeczywiście sporo nowoczesnych rozwiązań, ciekawych a także robiących dobre wrażenie.
kino
Bloger: DuPont™
Zaczerpnięte z: DuPont™

Film to rewelacyjna zabawa dla wszystkich

Sztuka bez wątpienia odgrywa bardzo istotną rolę w życiu właściwie każdego z nas – ponadto z czystym sercem możemy stwierdzić, że wywarła ona spory wpływ na rozwój dosłownie każdej cywilizacji na świecie. Równocześnie jednak nie da się chyba zaprzeczyć temu, że w przypadku takich jej odmian jak na przykład literatura wiele zależy jedynie od naszych upodobań; niektórzy ludzie zwyczajnie nie lubią takich rzeczy i nic nie jest w stanie tego zmienić. Z drugiej strony istnieją takie rodzaje sztuki, które są uwielbiane właściwie przez wszystkich ludzi.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.