Sztuka
farby
Bloger: Debbie Hallsworth
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Nurt w sztuce i projektowaniu przemysłowym

Pomimo, że art deco, jako kierunek w sztuce rozwijało się w wielu krajach w tym samym czasie, to metropolią jego był Paryż. Dopuszcza się, że oczywiście tam działali pionierscy reprezentanci ruchu i powstawały najbardziej intrygujące obrazy i akty.
W latach 20. i 30. XX wieku art deco zdominowało niemalże każdą sferę życia człowieka. Styl ten przeważał zarówno w malarstwie, jako obrazy i akty, architekturze, jak i we wzornictwie przemysłowym, ozdób wnętrz i modzie.
sitodruk
Zaczerpnięte z: flickr.com

Jak zdefiniować sztukę, jak nazwać jej kształt? Czy wiemy tak faktycznie czym jest sztuka i czy umiemy podejść do niej z należytym szacunkiem?

Nie ma prawdopodobnie drugiej takiego typu dziedziny, jak sztuka. Mówi ona do nas wieloma barwami, dźwiękami, utworami czy aktami. Niektórzy twierdzą, iż nie da się jej poprawnie określić, gdyż każde określenie będzie nie do końca zadowalające. Jest w tym dużo prawdy, lecz powinniśmy podchodzić do tego zagadnienia, jak to naprawdę czujemy, czyli, że sztuka to każda rzecz, która na nas w jakiś sposób oddziałuje. Jeśli umiemy zachwycić się konkretnym utworem, to już może być sztuka.

Jak zdefiniować sztukę, jak nazwać jej kształt? Czy wiemy tak faktycznie czym jest sztuka i czy umiemy podejść do niej z należytym szacunkiem?

Z innej strony dla innych osób dany utwór może być kiepski, więc jednocześnie sztuka jest bardzo subiektywna. Sztuką możemy zdefiniować także każdy ludzki wytwór, który nie jest jednocześnie użytkowy, nie jest przydatny do rzeczy użytkowych, ale powinien cieszyć nasze zmysły, ma cieszyć oczy, radować uszy, rozpalać nasze emocje. Wiadomo i tu mamy dylemat ponieważ wspomniana przed chwilą sztuka użytkowa właśnie – jak sama nazwa wskazuje – jest przeznaczona do rzeczy praktycznych.
Figurka 3d
Bloger: Steve Jurvetson
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Interesujące przedmioty, jakie da się zrobić za pośrednictwem metody 3D.

Od momentu kiedy poszła do przodu metoda 3D można pozwalać sobie na rzeczywiście sporo nowoczesnych rozwiązań, ciekawych a także robiących dobre wrażenie.
kino
Bloger: DuPont™
Zaczerpnięte z: DuPont™

Film to rewelacyjna zabawa dla wszystkich

Sztuka bez wątpienia odgrywa bardzo istotną rolę w życiu właściwie każdego z nas – ponadto z czystym sercem możemy stwierdzić, że wywarła ona spory wpływ na rozwój dosłownie każdej cywilizacji na świecie. Równocześnie jednak nie da się chyba zaprzeczyć temu, że w przypadku takich jej odmian jak na przykład literatura wiele zależy jedynie od naszych upodobań; niektórzy ludzie zwyczajnie nie lubią takich rzeczy i nic nie jest w stanie tego zmienić. Z drugiej strony istnieją takie rodzaje sztuki, które są uwielbiane właściwie przez wszystkich ludzi.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.