Gdzie nauczyć się jeździć konno w Warszawie

Jazda na koniach dawniej będąca sportem wybranych lub traktowana jako forma transportu, dzisiaj dostępna dla każdego, przeżywa swój renesans w dziedzinach rekreacji, a także zdrowotnej. Funkcjonując w pośpiechu i tłoku, zapominamy jak niezbędny dla ludzi jest kontakt z naturą. Jazda konna jest nie tylko fantastycznym sportem poprawiającym kondycję i rozwijającym mięśnie, ale też jest sposobem na relaks i oderwanie od szarej rzeczywistości.
koń
Zaczerpnięte z: morguefile.com
Obcowanie ze zwierzętami na co dzień jest niezmiernie istotne. Kształci, rozwija wrażliwość, posiada siłę przełamywania barier. Hipoterapia w odrobinę zmodyfikowanej postaci niż dziś, funkcjonuje od czasów starożytnych. Od ponad połowy wieku cieszy się znaczną popularnością. Nic w tym zaskakującego, przebywanie z końmi ma w sobie troszkę czarów. Żadna inna forma rehabilitacji nie działa tak całościowo jak hipoterapia. Praca pacjenta, terapeuty i zwierzęcia zawsze jest indywidualna, pomimo że posiada wielkie spektrum możliwości, oddziałując psychoruchowo, a także społecznie.

Stajnia Warszawa ze swoją wieloletnią historią wyścigów na Służewcu, niejako zobowiązuje do podtrzymywania tradycji i wykorzystania proponowanych opcji. Dalej grono młodych osób od najwcześniejszych lat ćwiczy własne umiejętności jazdy konnej i zdecydowanie należy powiedzieć, że jest to zajęcie na całe życie. Dla dorosłych też, ponieważ na nauczenie się jazdy konnej nigdy nie jest za późno, a konie są wyrozumiałe.

W okresie zimowym, nie tylko dla wytrawnych jeźdźców znajdą się w stadninach interesujące propozycje. Przez większość stadnin oferowany jest dla przykładu kulig, cieszący w taki sam sposób dorosłych jak i maluchy. Jest to ciekawy sposób na spędzenie mroźnego weekendu poza miastem. Pamiętać powinno się mimo wszystko o tym, że na kulig w zimie trzeba się dobrze ubrać, a następnie już tylko zezwolić sobie na doświadczanie przyjemności w czystej postaci. Stukot kopyt, pędzenie, spadający biały śnieg… taka atmosfera służy oderwaniu od zmartwień.

Inne artykuły

Spędzanie czasu z końmi

jazda konno
Bloger: happening.pl
Od wielu wieków ludzie zdają sobie sprawę z korzyści z przebywania ludzi z końmi. W dawnych czasach konie były jedynym środkiem, służącym do transportu i przemieszczania się. Wykorzystywano je do przenoszenia pojazdów z ładunkiem oraz z ludźmi. Także jazda na koniu znana jest człowiekowi od bardzo dawna. Obecnie jednak wykorzystywana jest jedynie w celach sportowych i rozrywkowych; do transportu używa się urządzeń i pojazdów mechanicznych. Wymyślono za to dodatkowe czynności, do jakich można wykorzystywać te zwierzęta. Stwierdzono, że obcowanie z nimi może mieć dobry wpływ na organizm. Ponadto coraz większa liczba ludzi wybiera aktywności związane z końmi w charakterze formy wypoczynku. Stajnia nie jest już odległym miejscem, gdzie mogą znaleźć się tylko wybrani. Coraz większa liczba osób chce zgłębiać naturę koni i poświęcać im wolny czas.


Niezależnie od tego z jakiego powodu wybieramy się do stadniny koni, każdy znajdzie tam coś interesującego, co spowoduje że jego życie będzie choć odrobinę bardziej barwne, a ponadto stajnia warszawa zawsze przywita każdego na oścież otwartymi drzwiami.
2013-03-06 16:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.