W sklepach pojawiają się coraz bardziej cenione zestawy telewizyjne

W erze coraz powszechniej panującej w wielu domach elektroniki nikogo już nie powinno dziwić, że ktoś będzie chciał zrobić u siebie niewielkie kino. W salonach z elektroniką użytkową obecnie panują kina domowe, składające się z płaskiego telewizora z ekranem o dużej przekątnej, Blue-Ray lub DVD oraz zespołu kolumn głośnikowych. Można już na takim sprzęcie dość przyjemnie oglądać filmy w rodzinnym gronie, jednak są osoby, którym coś takiego może nie wystarczyć.


kino
Bloger: Dick Thomas Johnson
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Tak więc jeżeli ktoś jest naprawdę miłośnikiem kina, ma odpowiednio duży dom, w jakim niewielkie kino może się zmieścić, i dysponuje zapasem gotówki, za którą kupić można całkiem dobre auto, to kino w domu jest akurat tym, co powinien zrobić. Do wykorzystania na kino bardzo dobrze nadają się miejsca mniej reprezentacyjne, na przykład poddasza albo piwnice. Wręcz można powiedzieć, że nadają się lepiej na to, ponieważ często posiadają nieregularne kształty, a to bardzo może pomóc przy projektowaniu, gdyż w tradycyjnych pomieszczeniach panują niezbyt dobre warunki akustyczne.


Domowe sale kinowe są drogie w wykonaniu, a będzie to wynikać z dwóch głównych czynników. Pierwszy z nich to projekt sali kinowej, aby rzeczywiście odtwarzanie filmów było prawdziwą przyjemnością, to oszczędzać na tym nie można. Naprawdę dobrych akustyków u nas nie jest wielu, dlatego też ich wiedza sporo kosztuje, lecz nie warto tu robić oszczędności. Nieodpowiednio zaprojektowane wnętrze sali nawet przy najlepszym sprzęcie nie pokaże całego swojego potencjału, i w rzeczywistości mogą to być to zupełnie stracone pieniądze.


Bloger: BenQ
Pomieszczenie które się chce przeznaczyć na kino musi być odpowiednio wyciszone przed zewnętrznymi hałasami, i trzeba oczywiście zająć się całym środkiem, także podłogą i sufitem. Porządna realizacja środka pomieszczenia, zgodnie z wykonanym wcześniej projektem zagwarantuje należyte parametry aby oglądać filmy. Wreszcie pozostaje zamontowanie sprzętu, który także sporo będzie kosztował, instalacja dodatkowych funkcji, takich jak inteligentne oświetlenie, i wreszcie będzie można pozapraszać bliskich na pierwszy seans. Jeśli jesteś zainteresowany: ciekawa strona.
2014-09-23 10:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.