Administrowanie siecią w małej firmie

Nie ma znaczenia czy nasza firma jest niewielka, czy średnia warto zwrócić uwagę na całą informatyczną infrastrukturę. Nawet Jeśli nie chcemy tworzyć firmowej sieci, tylko zrobić witrynę internetową, powinniśmy rozejrzeć się w ofercie i kupić serwer.

Komputeryzacja firmy
Bloger: Tim Peacock
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Serwer od największej firmy

Inne artykuły

Serwis zamków Gerda

zamek
Bloger: Bella Linea
Zaczerpnięte z: Bella Linea
Mocne drzwi i niemożliwy do sforsowania przez złodzieja zamek to fundament ochrony każdego domu. Kwestia staje się niefortunna, kiedy lokator zatrzaśnie wrota i sam poczuje się jak złoczyńca, stojąc bezsilnie przed zdradliwym zamknięciem. Co czynić? To banalne: wyciągnąć laptopa, połączyć się z wi-fi i wklepać: „otwieranie drzwi Warszawa”. Jeśli wybierzesz dobrego zawodowca, ratunek nadejdzie prędko, a ty osobiście będziesz mógł być świadkiem włamania do ukochanego domu. Przeżycia niezapomniane, a i problem rozwiązany.


Wiele dużych korporacji informatycznych oferuje serwery. Nie ma co przerażać się markami, tak w zasadzie najwięksi gracze proponują nie tylko rozbudowane i drogie rozwiązania, ale również takie, na które i małą firmę stać.

Powinniśmy dowiedzieć się choćby jakiego rodzaju serwery HP są w ofercie. To firma, która zapewnia nam wysoką jakość, niezależnie od tego jak rozbudowany serwer chcielibyśmy nabyć. Dobrze jest wiedzieć, że parę lat temu firma HP przejęła 3Com - firmę, która wyspecjalizowała się w produkowaniu podzespołów wykorzystywanych do budowania sieci komputerowych. Jeżeli więc chcemy zbudować sieć w swoim przedsiębiorstwie, dobrze jest znaleźć kompleksowe rozwiązanie od HP.

Technologie
Bloger: Cindy Sue Causey
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Gigant dla małych firm

Innym gigantem, który także wyszedł z ofertą do mniejszych przedsiębiorstw jest IBM. Jest to firma stawiająca na indywidualne rozwiązania, zdając sobie sprawę, że w niewielkich firmach infrastruktura IT regularnie się zmienia, rozwija. Serwery IBM są tak konstruowane, by wspomniana elastyczność nie stanowiła problemu i by wspomagać rozrost każdego niewielkiego przedsiębiorstwa.

Administrator sieci

Jeśli mamy tego rodzaju, niewielką firmę i sami nie znamy się na IT, dobrze jest zaangażować specjalistę do spraw zarządzania sieciami komputerowymi. To spora inwestycja, lecz na pewno warta rozważenia. Odpowiednio zaprojektowana i właściwie zarządzania sieć, opierająca się na wysokiej klasy sprzęcie może przyczynić się do zoptymalizowania wielu procesów w firmie, a tym samym do jej rozbudowy. Powinniśmy kupować serwery najlepszych firm, bo w przypadku jakichś awarii mamy zapewnione wsparcie, serwis i wiele dodatkowych usług.

Jeżeli automatyzujesz działania w przedsiębiorstwie odkryj na co wpływa: system do fakturowania od automatyzacja-faktur.pl
2014-01-15 16:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.