Lepszy jest urlop w górach czy nad polskim morzem?

Rokrocznie w wielu rodzinach powtarza się taka sama procedura. Co zaplanować, gdzie pojechać. Wakacje w górach czy wakacje nad wodą. Obie formy wypoczynku mają oczywiście zalety i wady. Obydwie dostarczają ogromu wrażeń i cudownych chwil. Zarówno wakacje w górach jak też urlop nad wodą dają okazję do poznania nowych miejsc, przeżywania niezwykłych przygód oraz nabrania energii na następny rok.
Noclegi w górach wydają się być mniej kosztowne, jednak również na północy Polski skutecznie da się znaleźć kwatery w dobrych cenach. Wakacje w górach dają możliwość spędzenia bardziej aktywnego wypoczynku niż pobyt w nad morzem. Oprócz wypraw pieszych, można wybrać się na szlak na porządnym górskim rowerku. Dla chętnych do podziwiania pejzażu okolic należy poszukać wyciągów krzesełkowych, które wywiozą na wierzchołek pobliskiej góry i skąd można zrobić powolny powrót na dół. Rano cudowny wschód słońca i pławiąca się w porannych promieniach panorama gór, pod wieczór układający się cieniem na zboczu zachód słońca. W ciągu dnia można wybrać pomiędzy wylegiwaniem się na kwiecistej łące, albo aktywnym zwiedzaniem okolic.


przejażdżka po górach
Bloger: Gabriel Amadeus
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Na wakacje w górach warto zabrać ze sobą solidne buty, przyrządy sportowe, lornetkę i na pewno aparat fotograficzny. Noclegi w górach (piękne widoki), tym bardziej w górnych partiach, są zwykle dość zimne, dlatego oprócz letnich ubrań należy mieć ze sobą koniecznie cieplejsze spodnie, bluzkę i skarpetki. Bardzo prawdopodobne, że przydadzą się podczas zimnej nocy. Większość miejscowości zachęca do poznawania okolic oraz korzystania z lokalnych atrakcji. Warto poszukać ciekawych obiektów budowlanych, zamówić pakiet zabiegów pielęgnacyjnych albo zabiegów leczniczych w kurortach. Dużo miejscowości posiada własne budynki sportowe, na przykład basen ze zjeżdżalniami, hale sportowe lub tory saneczkowe letnie. Dla amatorów solidnych wrażeń zawsze znajdzie się górski strumień z energetyzująco zimną wodą oraz podcinającym nogi wartkim nurtem. Po takiej porcji wrażeń pozostaje już tylko poszukać sprawdzonej jadłodajni z tutejszym jedzeniem oraz dobrym trunkiem.


Inne artykuły

Niecodzienne sesje weselne jako doskonały pomysł artystyczny.

fotografia ślubna
Bloger: vastateparksstaff
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Przyszli małżonkowie znacznie częściej szukają fotografów, którzy zagwarantują im oryginalne sesje zdjęciowe. Poprzez to pozyskają więcej pewności, że faktycznie będą posiadać pamiątkę do końca życia. Tym bardziej młodszym, lubiącym eksperymenty parom będzie zależeć na tym, aby posiadać takie zdjęcia ślubne dzięki którym wyróżnią się pośród innych par.
2014-07-22 10:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.