Lepszy jest urlop w górach czy nad polskim morzem?

Rokrocznie w wielu rodzinach powtarza się taka sama procedura. Co zaplanować, gdzie pojechać. Wakacje w górach czy wakacje nad wodą. Obie formy wypoczynku mają oczywiście zalety i wady. Obydwie dostarczają ogromu wrażeń i cudownych chwil. Zarówno wakacje w górach jak też urlop nad wodą dają okazję do poznania nowych miejsc, przeżywania niezwykłych przygód oraz nabrania energii na następny rok.
Noclegi w górach wydają się być mniej kosztowne, jednak również na północy Polski skutecznie da się znaleźć kwatery w dobrych cenach. Wakacje w górach dają możliwość spędzenia bardziej aktywnego wypoczynku niż pobyt w nad morzem. Oprócz wypraw pieszych, można wybrać się na szlak na porządnym górskim rowerku. Dla chętnych do podziwiania pejzażu okolic należy poszukać wyciągów krzesełkowych, które wywiozą na wierzchołek pobliskiej góry i skąd można zrobić powolny powrót na dół. Rano cudowny wschód słońca i pławiąca się w porannych promieniach panorama gór, pod wieczór układający się cieniem na zboczu zachód słońca. W ciągu dnia można wybrać pomiędzy wylegiwaniem się na kwiecistej łące, albo aktywnym zwiedzaniem okolic.


przejażdżka po górach
Bloger: Gabriel Amadeus
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Na wakacje w górach warto zabrać ze sobą solidne buty, przyrządy sportowe, lornetkę i na pewno aparat fotograficzny. Noclegi w górach (piękne widoki), tym bardziej w górnych partiach, są zwykle dość zimne, dlatego oprócz letnich ubrań należy mieć ze sobą koniecznie cieplejsze spodnie, bluzkę i skarpetki. Bardzo prawdopodobne, że przydadzą się podczas zimnej nocy. Większość miejscowości zachęca do poznawania okolic oraz korzystania z lokalnych atrakcji. Warto poszukać ciekawych obiektów budowlanych, zamówić pakiet zabiegów pielęgnacyjnych albo zabiegów leczniczych w kurortach. Dużo miejscowości posiada własne budynki sportowe, na przykład basen ze zjeżdżalniami, hale sportowe lub tory saneczkowe letnie. Dla amatorów solidnych wrażeń zawsze znajdzie się górski strumień z energetyzująco zimną wodą oraz podcinającym nogi wartkim nurtem. Po takiej porcji wrażeń pozostaje już tylko poszukać sprawdzonej jadłodajni z tutejszym jedzeniem oraz dobrym trunkiem.


Inne artykuły

Laser – wielość zastosowań

Laser krzyżowy GLL 2 Professional
Bloger: Bosch
Zaczerpnięte z: Bosch
Laser wynaleziono prawie 50 lat temu. Mało jest wynalazków, które posiadają tak bardzo dużą skalę przydatności. laser jest przydatny w procesach produkcyjnych, nośnikach optycznych, badaniach pomiarowych, technologii podboju kosmosu, lecznictwie, metodach namierzających w armii, telekomunikacji w światłowodach, w filmach i poligrafii.
2014-07-22 10:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.