Czy są jeszcze zwykle telefony?

Zaczęło się niewinnie, od wielkich „cegłówek” noszonych przy uchu przez panów ubranych w garnitury. Byli oni ubrani w dość modne, jak na tamte czasy, stroje, a wygląd ich miał wskazywać na wyższy status. Kilka lat później było lepiej, garnitury były bardziej markowe, bardziej skrojone na miarę, a telefony komórkowe bardziej zgrabne i mniej widoczne. Skoro bowiem na początku, gdy telefony komórkowe się pojawiły i warto było się z nimi pokazać, to kilka lat później nikt już na to nie zwracał uwagi. Najpopularniejszy stawal się za to jak najmniejszy wygląd.
Stare telefony kontra nowoczesne smartfony
Bloger: Clemens v. Vogelsang
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Oj, długą drogę musieliśmy przebyć, od kiedy zachwycaliśmy się wielkimi, przenośnymi i brzydkimi telefonami komórkowymi, aż do teraz, kiedy w cenie są urządzenia, jakie posiadają wszystkie funkcje. Popatrzmy przykładowo na statystyki smartfona sony xperia t3. Aparat fotograficzny, obsługiwane formaty video, czytnik rss, hotspot wifi, miejsce na kartę microSD, gps…

Inne artykuły

Dodatki do smartfonów mają wpływ na możliwości eksploatacyjne sprzętu.

Komórka
Bloger: John Karakatsanis
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dotrwaliśmy czasów, w których większość ludzi nie wyobraża sobiepoprawnego funkcjonowania bez smartfona. Telefony komórkowe lata temu przestały pełnić zaledwie funkcję narzędzia umożliwiającego wykonywanie połączeń i pisanie smsów. Miniaturowe komputery okazują się być niezbędne przy większości wykonywanych podczas dnia czynności.


Powinniśmy jednak przyznać, iż te wymienione przykłady to przeważnie norma, ponieważ coraz większa ilość smartfonów jest bogata w tego typu funkcje. Aktualnie pojawiają się nowatorskie rozwiązania, a prawdziwą furorę robią aplikacje. Można przyznać, iż aplikacje obecnie są taką rewolucją, jak pojawienie się Internetu w epoce analogowej.

Gdyby porównać stary telefon komórkowy i telefon nowoczesnej generacji – smatfon, to tak jak gdyby zestawić telegazetę z najbardziej zaawansowanym internetowym serwisem. A to porównanie w żaden sposób nie jest na wyrost, ponieważ technologia jest coraz bardziej nowoczesna, tak więc i najnowsze modele odznaczają się niezwykłymi funkcjami, jak np. parametry xperia z2a.

Nowoczesne telefony
Bloger: GoMobi.pl
Zaczerpnięte z: http://gomobi.pl
Trzeba potwierdzić, że najbardziej znacznym krokiem do przodu, jeśli mówimy o nowoczesnych smartfonach, nie jest nowatorski model, pięknie wykończony, lekki, ważniejsze stają się coraz to zaawansowane aplikacje. Poruszałem już ten temat wcześniej, ale warto o tym mówić na każdym kroku, ponieważ rynek jest coraz bardziej głodny nowych aplikacji. Wydaje się, iż pod tym względem nie istnieje coś takiego jak przesyt, rynek może przyjąć jeszcze wiele inicjatyw, które będą rozwijać tą gałąź gospodarki.

Wiadomo, czas pokaże, w jaką stronę to wszystko zmierza, nam pozostaje wierzyć, iż rozwój nowych technologii nie zastąpi człowieka i że już na zawsze człowiek będzie ważniejszy od przycisków i powiadomień. W końcu technologia ma nam służyć, a nie nas zastępować.
2014-07-29 14:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.