Muzyka to dzisiaj identyczny interes jak pozostałe aktywności?

Każdy sort muzyki: rock, metal czy rap to gadżety muzyczne, które sprzedają się wśród fanów, jak ciepłe bułeczki. Nikt do końca nie wie, ile dostaje artysta, a ile do wytwórni. Ile wpływa z płyty, a ile pieniędzy przypada z koncertów, nie wiemy także dokładnie, ile pieniędzy z pamiątek wpływa do artystów, twórców, spadkobierców… Można się domyślać, iż nie są to drobniaki. Ale wszystko zależy od wykonawcy.


Koncert
Bloger: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu
Rockowe, metalowe czy rapowe torby (zegary dla fanów), plakaty z autografami i bez, czapki, przypinki, koszulki i bluzy, do gwiazd muzyki techno, jazzu, rocku, metalu czy rapu spływają kolejne wpływy, za kolejne zakupione pamiątki, dzięki którym można się utożsamić z naszym ulubionym artystą. Ile są warte zakupione przez nas pamiątki? Nie jest to zwykły biznes? Nie jest odpowiedzieć łatwo na to pytanie, ponieważ prawda jak zwykle znajduje się na środku.


To oczywiste nie można podejrzewać naszych ulubionych artystów, że chcą na nas zarobić, ale idź wizytówka agridata zapraszamy to też ludzie, więc potrzebują pieniędzy. Gdyby było inaczej płyty by rozdawali za darmo, organizowali darmowe koncerty, wytwarzali gadżety (gadżety dla każdego fana) i rozdawali na prawo i lewo… Zresztą, artyści to jedna strona medalu, bardziej w tej sytuacji motywują menadżerowie i właściciele firm fonograficznych. To oni w dużej części zarabiają na fanowskim oddaniu, na gadżetach na rockowych, metalowych, rapowych zegarach, kubkach i innych gadżetach.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.