Zbliżający się okres szkolny niesie spore koszty

Obecnie szkoła nie jest już tym samym, czym była kiedyś. Kiedyś, przed erą Internetu nauczyciel darzony był większym szacunkiem, niż dziś, był w pewnym sensie mentorem, posiadającym wiedzę, której nie da się, od tak, szybko nabyć. Obecnie zaś wystarczy znaleźć hasło i już znaleźliśmy odpowiedź na nurtujące nas pytanie. Ta sytuacja nie jest ani negatywna, ani pozytywna, ma bowiem kilka zalet i kilka wad.


Tablica szkolna
Bloger: Jim Larrison
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wiadomo, że nie zmieniło się wszystko z z miesiąca na miesiąc, nadal można kupić kredki dla dzieci (ekierki dla dzieci), markery (modelina szkolna) do szkoły, linijki i ekierki czy modeline. Zmiana, jaka nastąpiła to przede wszystkim przedmioty, nowsze pomoce naukowe, ale to generalnie nieco inna mentalność uczniów, którzy myślą, że są sprytniejsi od nauczycieli. Prawda jak zawsze jest pośrodku, bo jeśli faktycznie uczniowie są zbyt mądrzy i brak im pokory, też nauczyciele stanęli w czasie i nie widzą (lub nie chcą widzieć) zmian, które mają miejsce.


Z jednej strony znajdują się uczniowie, którzy mają ponoć szeroką wiedzę, są przemądrzali, niekulturalni i zarozumiali, z drugiej mamy nauczycieli, którzy żyją jeszcze w czasach, gdy jedynym źródłem informacji były encyklopedie. Uczeń pewny, że znajdzie wszystko w Internecie nie szanuje nauki, bo, po co się uczyć, jak wszystko jest na tacy, nie wie on jednak, iż gdyby Internet przestał działać w jakiś dzień zostałby z niczym. Prawdopodobnie, o tym nie myśli i jest to, mówiąc szczerze, mało realne. Potraktujmy to jednak jak sytuacje hipotetyczną. Nauczyciel nie wyczuwa tego trendu, wyłożyć uczniom coś w ciekawy sposób, znaleźć jakiś film w Internecie lub https://platforma.logintrade.net zdjęcie, lub poprosić podopiecznych, żeby zaprezentowali oni jakieś swoje najlepsze miejsce w Internecie, tkwią w dawnych czasach, w zakurzonych księgach, w wielkich, opasłych encyklopediach.


Z jednej strony są uczniowie, którzy są potworami dla nauczycieli, bezczelnymi dzieciakami, a po drugiej stronie barykady nauczycieli, według uczniów – „staruchy”, zacofani. Ci pierwsi nie dają rady zrozumieć młodych, młodzi nie najlepsze zegarki szpiegowskie w kamREC szanują starych. Błędne koło się zamyka.
2018-01-21 10:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.