Musisz być perfekcjonistą w wybranej specjalizacji

Bardzo poprawnie politycznie mawia się, iż możesz osiągnąć wszystko co chcesz, możesz być kim chcesz. Trzeba przyznać, iż to trochę amerykańskie gadanie, bo każdy z nas ma pewne predyspozycje do lepszego wykonywania jednej albo innej rzeczy. Są oczywiście geniusze, którzy czego nie dotkną zamieniają w złoto. lecz jest ich niewiele, są to jednostki wybitne. Zresztą, posiadasz pośród swoich przyjaciół taką osobę? No właśnie.


Bloger: HEMMERSBACH
Nie ma co się obrażać na tezę, że każdy z nas ma ograniczenia. Co w takim stwierdzeniu niedobrego, gdy jedna osoba jest bardziej zdolna od innej w tematach technicznych, zagadnieniach ścisłych, a następna jest mocniej obyta w pojmowaniu abstrakcyjnym, artystycznym. jedynie zaakceptowanie tych różnic i ich przyjęcie, jako coś naturalnego pozwala wykreować coś ciekawego osobom o odmiennych zdolnościach.

Nie bądź fachowcem od wszystkiego, ponieważ będziesz tak naprawdę do niczego. Liczy się wąska specjalizacja, w której można się cudownie rozwijać. Nie znasz się na komputerach, jesteś beznadziejny w przedmiotach technicznych, zostaw to lepszym. Praca informatyka (www.itkontrakt.pl/rozwiazania-dla-biznesu/zrealizowane-projekty (www.itkontrakt.pl/rozwiazania-dla-biznesu/zrealizowane-projekty)) to naprawdę charakterystyczna dziedzina, osoba, która zajmuje się programowaniem, rozważa inaczej, niźli człowiek, który tworzy książki. W obu tego typu przypadkach powinno odznaczać się niezwykłym skupieniem i niebanalnymi umiejętnościami, lecz mózgi obu tych osób funkcjonują całkiem różnie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.