Kilka podstawowych informacji o firmie Epson, która jest jednym z największych producentów drukującego sprzętu na świecie.

Na rynku urządzeń do drukowania od lat króluje parę firm, z których jedną z nich będzie Epson. Firma ta ma swój początek w Japonii i tam ma główną lokalizację, lecz dziś jej oddziały porozrzucane są na obszarze całego świata, w tym także w naszym kraju. Obecnie Epson jest zaliczany do największych światowych firm które produkują drukarki atramentowe, różne akcesoria, a także inne urządzenia elektroniczne służące do wyświetlania obrazu oraz druku.


drukarki
Bloger: westonhighschool library
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Tak naprawdę historia tej marki wzięła się od zegarków, gdyż to właśnie zegarki znane u nas pod marką Seiko były głównymi wyrobami tego producenta. Przez kilkadziesiąt lat dynamicznego rozwoju firma nabrała bardzo dużego doświadczenia w budowaniu małych, bardzo dobrych jakościowo urządzeń, więc wejście w latach siedemdziesiątych na rynek drukarek igłowych a później atramentowych było dużo łatwiejsze, niż zaczynanie wszystkiego od początku. I jak pokazuje historia, było to wejście bardzo udane, bo po dziś dzień produkty tej firmy typu Epson Urządzenia wielofunkcyjne atramentowe zostały uznane za jedne z najbardziej niezawodnych w swojej klasie, niekiedy dość znacznie wyprzedzające konkurentów jeśli chodzi o zastosowane rozwiązania. Dla zainteresowanych tematyką artykułów: tu też.

Bardzo dużym krokiem w rozwoju firmy Epson było wymyślenie rewolucyjnej techniki druku atramentowego, za pomocą której można było osiągnąć niespotykaną do tej pory jakość i szybkość drukowania. Ta właśnie technologia jest używana do teraz i dziś nawet najbardziej nowoczesne Epson Urządzenia wielofunkcyjne w dalszym ciągu jej używają. Epson jako firma bez przerwy poszukująca kolejnych pomysłów nie koncentrował się jedynie na drukarkach, ale także poszedł w stronę innych urządzeń do druku. Zobacz więcej: ceneo.pl/producenci/epson/Drukarki_i_skanery.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.