W jaki sposób dobrać drukarkę 3D, żeby się na niej za jakiś czas nie zawieść

Prędko rozwijająca się moda drukowania w technologii trójwymiarowej, mobilizuje producentów urządzeń do druku 3D oraz producentów filamentów do dopracowywania swojej oferty. Wzrastająca ilość dostępnych produktów idzie w parze z co raz ich większą dostępnością cenową. Czy dlatego łatwiej jest wybrać model właściwy dla własnych potrzeb?

wydruki 3D
Bloger: Steve Jurvetson
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Zdecydowanie winniśmy dokładnie się zastanowić w jakim celu drukarka trójwymiarowa ma nam służyć. Ówcześnie oferowane drukarki trójwymiarowe różnią się technologią druku. Inne specyficzne właściwości, na które powinniśmy zwrócić uwagę to: powierzchnia tacy roboczej, przedział temperatur pracy, rozdzielczość czyli wielkość końcówki ekstradującej lub lasera, szybkość tworzenia modeli. Oferowane są dzisiaj drukarki, których możliwości druku umożliwiają tworzenie zarówno modeli testowych, jak i ostatecznych. W pierwszym przypadku liczy się szybkość, w drugim bardzo dokładne wykończenie - interesują mnie materiały do druku 3d.

Wyjątkowo ważną rolę w doborze odpowiedniej dla nas technologii druku pełnią oferowane materiały do druku 3D i ich specyfikacja cech fizycznych i chemicznych. Nie każdy materiał nadaje się na końcowy produkt, a inny będzie zwyczajnie nieopłacalny finansowo w wykorzystaniu do druku modeli roboczych. Nie wszystkie materiały do druku 3D pozwalają na druk produktów w bardzo dokładny sposób. Zależnie od naszych oczekiwań, odnośnie charakterystyki i efektów końcowych powinniśmy móc domyślić się, jakie filamenty najlepiej będą spełniać nasze potrzeby. Tylko wtedy powinniśmy dobrać właściwy model drukarki trójwymiarowej.

Inne artykuły

Sprawdź co atrakcyjnego mają w swojej sprzedaży sklepy internetowe z komputerami!

sprzęt komputerowy
Bloger: H Sterling Cross
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Szukasz wystrzałowego upominku dla swojego brata, synka albo partnera? Już w tym momencie pomyśl z czego może uradować się najbardziej! Mnóstwo facetów interesuje się wypasionymi gadżetami oraz nowoczesną techniką. W dzisiejszych czasach ciężko nam będzie spotkać chłopaka, który nie fantazjuje o nowym wozie, telefonie albo laptopie.


Materiały do druku 3D, tak zwane filamenty, mają różniące się temperatury nakładania, co trzeba wziąć pod uwagę wybierając drukarkę. Inne materiały potrzebują na przykład podgrzewanej podstawy. W innym wypadku za szybko zastygają i nie wiążą się mocno z następnymi poziomami druku - http://drukarki3d.pl/.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.