Jaki kupić obiektyw do aparatu? Na co koniecznie patrzeć przed zakupem? Co będzie najważniejsze?

Dzisiaj zakup aparatu to żaden problem, więc wiele osób pragnących wykonywać wciąż lepsze zdjęcia przerzuca się z kompaktów na proste lustrzanki. Natomiast w tym miejscu pojawia się problem, czyli jakiego rodzaju obiektyw kupić. Większe kłopot może się pojawić, gdy wymagamy, aby taka lustrzanka zarazem miała, przykładowo zoom taki jak teleobiektyw oraz funkcję makro, tak samo jak w kompakcie. Niestety, identycznie się nie da gdyż do lustrzanki potrzeba sporego zestawu obiektywów, które mogłyby spełnić wszelkie wymagania. Wśród nich natomiast rozeznać się nie jest tak prosto.

Aparat foto
Bloger: Alexandre Dulaunoy
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Czasem więc może znaczyć to, że nie jedynie sposób przymocowania obiektywu do korpusu okaże się inny, ale i przykładowo mechanizm automatycznego regulowania ostrości. Pierwszym naszym krokiem dlatego też powinno być zobaczenie w specyfikacji aparatu, jaki posiada typ mocowania, w takim wypadku jak chcemy kupić obiektyw sigma 17-50mm będziemy pewni, że będzie dopasowany - odwiedź stronę sklepu Sigma Pro Centrum.

Następna sprawa, z jakiej musimy zdać sobie sprawę to to, iż te same obiektywy założone w aparacie analogowym i cyfrowym będą dawały inne obrazy. Wynika to stąd, iż produkcja matryc światłoczułych używanych w lustrzankach cyfrowych o wielkości klatki filmu 35 mm jest dość kosztowna, przez co wytwórcy najczęściej robią je mniejsze. Tak więc fotografie z cyfrowego obiektywu posiadają mniejszy kadr, coś jakbyśmy użyli dłuższą ogniskową. Całe szczęście stosuje się prosty przelicznik, nazywany ekwiwalentem, który pozwala sprawdzić, jaką ogniskową konkretny obiektyw sigma 70-300 dawałby po zamontowaniu na aparat cyfrowy - wejdź na stronę sklepu Sigma Pro Centrum. Zależnie od tego, który obiektyw wybierzemy możemy wykonywać inne zdjęcia.


Inne artykuły

Taki sprzęt powinniśmy wziąć do ręki

Aparat fotograficzny
Bloger: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu

Obecnie bardzo wygodną formą zakupów są sprawunki przez Internet, gdyż nie musimy wyjść z mieszkania, stać w kolejkach. Mimo wszystko prawda jest taka, że jeśli chcemy kupić aparat fotograficzny, lub jakieś jego akcesoria, to ciągle idealnie jest zobaczyć, jak to wszystko się przedstawia na żywo, jak to wygląda, ile waży oraz czy rzeczywiście wszystko wypada dokładnie tak jak sobie to zakładaliśmy. Przez to właśnie tego rodzaju sprzęty ciągle idealnie jest zakupić w stacjonarnych marketach, gdzie to wszystko mamy szanse do siebie przyrównać.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.