Zabezpieczenie halli i klatek schodowych – jak zapobiec awarii w miejscach, w których pojawia się duża liczba osób? Porady, pomysły, gotowe produkty

Tworząc wieżowiec, biurowiec albo zwyczajnie dłuższy korytarz wypadałoby zwrócić szczególną uwagę na okablowanie sfery i osobistą wygodę. Najgorszą sprawą jest, kiedy nieefektywnie rozłożymy przełącznik schodowy, a tym bardziej gdy przez pomyłkę rozstawimy tylko jedną sztukę. Podobna sytuacja ma się, gdy chodzi o sprzęty zabezpieczające. O tyle tutaj jednak trzeba ukierunkować uwagę nie na ich ilość, a dokładność umiejscowienia.

http://www.ospel.pl/pl/katalog/osprzet-podtynkowy/rodzaj/laczniki.html
Puszki hermetyczne dobrze by były zamontowane wystarczająco w prosto dostępnym i dostatecznie ciężko widocznym miejscu. Dobry rozwiązaniem jest również ulokowanie ich wystarczająco wysoko. Powodem ku owemu działaniu jest normalna zdolność ludzka, do opierania się na tego typu sprzętach, gdy umiejscowione są one nisko. A puszki hermetyczne są takim sprzętem, który ma zapobiegać, a nie kusić do nieumyślnego zniszczenia (mogą się przydać). A co, gdy w grze mamy przełącznik schodowy?

Inne artykuły

Coraz więcej automobilistów ma kamery samochodowe. Ten gadżet, stał się nieodzownym druhem podróży.

kamera samochodowa
Bloger: Ray Bouknight
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Rekorder szlaku, czyli kamera samochodowa zezwala nagrywanie rekreacyjne i staje się niezastąpiona w ciągu wakacji, gdy mamy ochotę zarejestrować trasę przejażdżki, trajektoria zostaje nagrana w pamięci sprzętu. Prócz tego, kamera samochodowa jest przydatna w chwilach losowych.


W tym wypadku dobrze uważać w domach jednorodzinnych, by odległość między oboma nie była zbyt wielka. Ten z kolei także powinien być łatwo widoczny i najlepiej w opcji ze stałym naprowadzaczem, by nie musieć błądzić po ścianie ręką i narażać się na brzemienny w skutkach upadek. W wieżowcach często stosuje się przełącznik schodowy okresowy, który po jakimś czasie bezproblemowo sam się dezaktywuje. Dzięki temu oszczędzamy energię, ale nadal nie powinniśmy przesadzać z ergonomią. Mało co tak bardzo nie irytuje jak chwila, gdy w połowie drogi nagle gaśnie światło.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.