Jakim sposobem automatyka przemysłowa może przysłużyć się każdemu z nas? Jakiego rodzaju znajduje zastosowania?

Świat bardzo szybko się rozwija, razem z nim zmieniają się ludzie, przemysł, a również coraz to nowsze ciekawe zastosowania. Dzisiaj jesteśmy już w odmiennej epoce, przez dużą ilość znawców definiowaną jako Industry 4.0, dzięki czemu dokonuje się właśnie czwarta rewolucja przemysłowa.
szybkozłączka
Bloger: connectors distribution box
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jak wiadomo pierwszą rewolucją była ta która miała związek z mechanizacją produkcji, a to dzięki wprowadzeniu silników spalinowych. Kolejna miała związek z produkcją masową, wykorzystano wtedy powszechnie elektryczność, kolejna natomiast była dalszą automatyzacją, a to za sprawą wprowadzenia do przemysłu techniki cyfrowej. Czwarta zaś rewolucja, którą teraz możemy obserwować, nazywana jest jako Industry 4.0, tak więc zakłada integrację oraz automatyzację maszyn. Jej najistotniejszym celem jest zwielokrotnienie wydajności oraz konkurencyjności przemysłu.

Inne artykuły

W nowoczesnych przedsiębiorstwach wdraża się system SAP co pobudza postęp oprogramowania SAP CRM

IT
Bloger: mjtmail (tiggy)
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Innowacyjne technologie dzisiaj inicjowane są w wszelką praktyczną sferę życia i stają się w szczególności znaczące w rozwoju spółki. W szczególności spółki działające w sprzedaży i solidnym kontakcie z klientem są zaintrygowane tego typu rozwiązaniami. Zdecydowanie ułatwia to działanie wielu przedsiębiorstw oraz organizacji, które mają wskutek tego wyższe możliwości dojścia do klientów, a także kontaktu z kontrahentami branżowymi.


Zmieniają się więc technologie oraz powstają nowe materiały, tworzone są najnowocześniejsze techniki, a ponadto pojawia się bardziej konkretna świadomość troski za naturę. Rozwój w automatyzacji wymaga od każdego pracownika posiadania całkiem nowych umiejętności, tak więc bardzo istotnym jest wykształcenie młodych inżynierów. W tym kontekście wydaje się, iż studia inżynierskie, szczególnie mające związek z automatyzacją gwarantują faktycznie idealną perspektywę na interesującą i pewną pracę. Jednocześnie tego typu fachowiec powinien wiedzieć już większą ilość informacji, nie tylko poznać wszelkie pojęcia i elementy automatyki przemysłowej, takiego rodzaju szybkozłączka, lecz orientować się w najnowszych zastosowaniach. Automatyzacja wymusza na nas stały rozwój, ponadto zmusza nas przez rozwój ekologicznej świadomości społeczeństw, aby opracowywać proekologiczne rozwiązania. Nowy wpis: polecana szybkozłączka.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.