Czy Internet niesie ze sobą niemałe niebezpieczeństwo?

Internet jest niezwykle przydatnym wynalazkiem, bowiem dzięki niemu można dużo spraw rozwiązać naprawdę w parę chwil. Mowa nie tylko o podtrzymywaniu kontaktów ze znajomymi albo szukaniu informacji, lecz też realizowaniu przelewów, inwestowaniu, poszukiwaniu pracy itp. Szans jakie oferuje Internet jest rzeczywiście sporo, ale należy też mieć świadomość tego, że wiążą się z tym też pewne zagrożenia. Jakie?

www.positivepro.eu
Zaczerpnięte z: pixabay.com
Głównie musimy być świadomi tego, iż Internet nie zapomina. Publikowanie w sieci osobistych zdjęć może skutkować tym, iż trafią one w niepowołane ręce jak i zostaną wykorzystane przeciwko nam. Winniśmy wobec tego z rozwagą publikować nasze zdjęcia w sieci jak i być ostrożnym w czasie przesyłania przeróżnego rodzaju ważnych dokumentów. Powinniśmy również pomyśleć o tym, żeby na swoim komputerze zainstalować program antywirusowy, który uchroni nasz komputer przed najróżniejszymi zagrożeniami.

Naturalnie nie uchroni go przed wszelkimi zagrożeniami, ale bez wątpienia w ten sposób będziemy dużo bardziej bezpieczni. Konieczne jest jednak to, żeby wybrać odpowiedni program antywirusowy. Nie wszystkie są odpowiednio rozbudowane i bezpieczne, zatem warto swój wybór wnikliwie przemyśleć. O bezpieczeństwo zwłaszcza dbać powinni Ci, którzy posiadają na komputerze poufne dane. Tyczy się to w głównej mierze firm, jakie chociażby dysponują wrażliwymi danymi swoich klientów.


Inne artykuły

Internet – nowe możliwości, ale i zagrożenie. Co warto zaaprobować, a przed czym powinniśmy ostrzec?

Internet
Bloger: Patrick Bombaert
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
O internecie, rozwoju nowych technologii czy zupełnie nowych mediach zazwyczaj mówi się w sposób ambiwalentny. Istnieją osoby, które nie mogą funkcjonować bez takich mediów, zazwyczaj są to osobą młodsze, ale nie jedynie, po innej zaś stronie są osoby, dla jakich taka forma spędzania czasu jest obca. Jak bez trudu odgadnąć wśród tych osób są osoby bardziej wiekowe. Nie mieli oni nigdy do czynienia z komputerami czy internetem, więc krytykują to zjawisko całkowicie. To oczywiście bezsensowne podejście, podobnie jak bezsensownie jest uzależniać się od neta, co robią młodzi ludzie. Jaki jest więc zloty środek?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.