Mamy w planach wyprawę? Koniecznie musimy pamiętać o paru istotnych kwestiach

Solidny plan to połowa sukcesu. Zanim gdzieś pojedziemy powinniśmy zrobić solidne przygotowania, jakie sprawią, iż nasza wyprawa będzie prawdziwą przygodą, lecz bez „przygód”, jakich za żadne skarby byśmy nie chcieli.

Podróże z dzieckiem
Bloger: FuturePR
Zaczerpnięte z: FuturePR
Spośród takich okoliczności najprostsze do wymienienia jest zwykłe zgubienie się. Ale to może pociągnąć za sobą sporo niekorzystnych zdarzeń, co więcej, takie coś jest w stanie zepsuć całą naszą wspaniałą wyprawę. Miejmy na uwadze więc, iż jak planować to poważnie, szczegółowo, nie pięć minut przed wyjazdem.

Planowanie wyprawy możemy przyrównać do pracy pisarza, dziennikarza czy copywritera. Zanim powstanie cały artykuł powinniśmy spędzić długie momenty nad wymyśleniem pierwszego zdania. Tak, tak, a co istotne liczy się jeszcze bardziej nagłówek. Podejdźmy więc tak właśnie do tego zagadnienia, jak będziemy organizować nasza wycieczkę. Sama wyprawa, jej poszczególne etapy są bardzo ważne, ale będzie je łatwiej realizować, jeśli faktycznie zatroszczymy się o jak najbardziej adekwatny „nagłówek” i „wstęp” naszej wycieczki.

Organizowanie tego nie sprowadza się tylko do ustalenia trasy czy wynalezienia miejsca do spania. Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć jak najwięcej o państwie, miejscu, do którego jedziemy. Najgorsze to jechać w ciemno. Koniecznie musimy poczytać o obyczajach, kulturze, o zagrożeniach, ludziach, a również o pogodzie. Jeśli wybieramy się przykładowo w góry, to nawet u nas możemy zostać zaskoczeni przez burze. A przecież wystarczy się dowiedzieć, że w porze letniej lepiej wychodzić w góry wcześnie rano, ponieważ czym później tym bardziej realne zagrożenie pojawienia się burzy. Jeśli zauważamy z oddali nadchodzącą chmurę, to nie myślmy, że ”przejdzie bokiem”. Najlepiej w takiej chwili zejść w niższe partie gór, ponieważ pioruny lubią uderzać tam gdzie jest wysoko i stromo.

Jak przykładowo wybieramy się gdzieś swoim autem, przykładowo chociażby po Starym Kontynencie to pamiętać musimy o aktualizacji GPS-a (doczytaj - www.poipoint.pl). Wiele osób o tym zapomina i nawet nie odświeża swoich map, inni przekonują, że dają rade bez GPS-a. Może i tak, ale odpowiednie aktualizacje GPS-a w znaczny sposób pomagają w trudnych momentach. Nawet jeśli twierdzimy, iż nie będziemy korzystać z nawigacji to korzystnie mieć go pod ręką, choćby na wszelkie wypadek. Nie zaszkodzi, a może uratować życie.


Inne artykuły

Najbardziej znaczące zalety tableta

Tablet w ręku
Bloger: Kārlis Dambrāns
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Świetnie, że wzrasta w naszym kraju popyt na tablety! Przecież bez żadnego cienia wątpliwości mają one wiele atutów. Tak naprawdę tablety już nie są jakąś nowością, toteż rynek jest nieco zapełniony tymi urządzeniami, lecz tak czy siak w żadnym przypadku sugerowanie, iż producenci powinni się obawiać jest błędnym myśleniem.
2014-10-31 09:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.