Wybór aparatu fotograficznego

Bloger: Panasonic
A może czas sprawić sobie aparat fotograficzny? Pstrykanie ciekawych fotek to fascynujące hobby, bardzo popularne ostatnimi czasy. Na dodatek wystartowały wakacje, a ulotne chwile w wielu krajach świata powinno się koniecznie zatrzymać, by potem sobie powspominać albo pochwalić się znajomych. Dzięki temu krótkiemu artykułowi dowiesz się, który aparat wybrać. A rzecz taka łatwa nie jest, jeśli nie wiesz, czym różnią się lustrzanki od kompaktów i jakie mają zastosowania.

Inne artykuły

Niektóre wydarzenie powinniśmy zachować na wyjątkowych fotografiach. Czasem więc naprawdę korzystnie wynająć zawodowego fotografa

fotograf
W życiu ważne są jedyniemomenty, które jesteśmy w stanie uwiecznić na zdjęciach. Te momenty, które chcemy przypominać sobie latami kształtują rytm naszego życia, porządkują zdarzenia, przywołują wspomnienia. Wiele zdjęćwykonujemyosobiście i są to najczęściej spontaniczne „fotki”. zwłaszcza dzisiaj, kiedy w każdym telefonie komórkowym jest aparat, możemy zdjęcia robić ciągle, o każdej porze i w każdym miejscu.


Zacznijmy od rozróżnienia. Lustrzanki to aparaty, które dadzą ci najdoskonalszą jakość zdjęć. Nie trzeba chyba dodawać, świetne osiągi to i spora cena. Niezły model kupisz od dwóch tysięcy złotych wzwyż, rzecz jasna bez dodatków, takich jak statywy. Lustrzanki to gadżety dla ambitnych ludzi, którzy chcą trudnić się fotografią artystyczną na serio. Dzięki opcji dopasowywania obiektywów, można pstrykać zdjęcia krajobrazowe, dynamiczne, makra… Spektrum zastosowań jest naprawdę ogromne.

Bloger: BenQ
Kompakty to gadżety znacznie mniej skomplikowane i tańsze. Cena standardowego egzemplarza waha się pomiędzy 500 a tysiąc zł. Kompakty cyfrowe są przystępne w użyciu i nie wymagają manualnego nastawiania przed każdym zdjęciem, tak jak to jest wymagane w przypadku lustrzanek. Ten rodzaj aparatu to dobry pomysł na wycieczki, szczególnie, gdy posiada możliwość robienia zdjęcia pod wodą.

To najważniejsze fakty już nie są ci obce. Teraz wymienię cechy, na które musisz patrzeć wybierając urządzenie. Przeczytaj skrupulatnie specyfikację każdego typu, aby poznać kąt i zoom, jaki umożliwia. Człowiek z obsługi z pewnością podpowie, jak dopasować te cechy do twoich potrzeb. Potem sprawdź, jaką matrycę jest wbudowany. Typ CMOS zapewni ci nieskazitelny obraz na wysokich czułościach, a CCD na niskich. Jeśli nie chcesz trudnić się artystycznie fotografią, generalnie jest to obojętne. Nie zapomnij o karcie pamięci, gdyż bez niej musisz zapisywać zdjęcia na niezbyt pojemnej pamięci wbudowanej. Fanom wystrzałowych bajerów proponuję urządzenia z opcją wykonywania trójwymiarowych fotek.

Tyle w temacie. Życzę dobrych wyborów!
Zaczerpnięte z: Cyfrowe.pl
2012-08-03 14:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.