Czym jest oraz do czego posługuje popularna ze Skandynawii lampa antydepresyjna?

Jeśli jesteś personą, jaka cierpi na depresję, jest cały czas przygnębiona oraz wyczerpana, nie przejmuj się. Czy wiesz, iż jest taka piosenka pt. Uśmiechnij się. Jest ona niezwykle optymistyczna i bezdyskusyjnie poprawi Tobie humor.
A jeżeli tak się nie wydarzy, to jest jeszcze jedno rozwiązanie.


Wielokrotnie używana w takich wypadkach w Skandynawii jest tzw. lampa depresja. W tamtych państwach panuje stosunkowo nieznaczny dostęp do światła słonecznego, co powoduje takie akurat symptomy (Ilumina - oferta lamp depresyjnych). Tego typu lampa depresja, w przeciwieństwie od lampy ze zwykłą żarówką, świeci bardzo jaskrawym światłem, czym naśladuje oczywiście światło dzienne, którego niedostatek przyczynia się akurat na nasze zdrowie. Co prawda nasz rodzinny kraj to nie Szwecja, jednak okoliczności, które mamy w Polsce w okresie zimowym są niezwykle podobne do tych, które na co dzień spotykają naszych północnych znajomych. Kuracja za pośrednictwem lampy depresja jest tak skuteczna, iż została stworzona cała branża rehabilitacji przy wykorzystaniu tego typu właśnie metody (ilumina.pl/webpage/o-firmie.html). Nazywana jest ona jako światłoterapia lub fototerapia. Analogicznie jak wspomniana technika, sama lampa również ma odmienne nazwy.


http://www.ilumina.pl
Bloger: Sascha Kohlmann
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Takim synonimem nazwy lampa depresja jest fraza lampa antydepresyjna. Oczywiście jak najbardziej można stosować te określenia zamiennie. Sama lampa antydepresyjna nie jest wyjątkowo droga, kosztuje nawet ok. 200-300 zł.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.