Odpowiednio opracowane i wykonane instalacje odgromowe

Wyładowania atmosferyczne wyzwalają energię o olbrzymiej sile. Bardziej narażone na uderzenie pioruna są budowle wysokie i usytuowane na pagórkach.


Instalacja odgromowa przyjmuje na siebie siłę wyładowania atmosferycznego i bez ryzyka odprowadzić ją do gruntu.
https://www.arnetsystem.pl/
Bloger: Ervins Strauhmanis
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jeśli energia ta nie zostanie odprowadzona do gleby poprzez metalowy drut połączony z instalacją odgromową, możemy spodziewać się zniszczenia budynku, urządzeń podłączonych do napięcia, a nawet pożaru budynku. Dobrze zaplanowane i porządnie skonstruowane instalacje odgromowe chronią dom nieomal w 100% (tutaj). Istnieje sporo rodzajów instalacji odgromowych, jednakże wszystkie bazują na tych samych, zasadniczych częściach. Są osobliwe maszty, których obowiązkiem jest ściąganie gromów, będących w okolicy chronionego budynku.


Dom zabezpieczamy nie tylko przed siłami natury, lecz również przed natrętami. Dzisiejsza, zaawansowana technologia proponuje sporo efektywnych opcji ochrony własności. Kamery Żyrardów są idealnym sposobem na monitorowanie domu (http://arnetsystem.pl/monitoring-cctv).


tynk
Bloger: Galeria Parkietu
Zaczerpnięte z: Galeria Parkietu


koszt
Bloger: Grupa Archicom
Zaczerpnięte z: Grupa Archicom


Postanowienie o instalacji monitoringu to inwestycja na dłuższy okres. W odróżnieniu od zakładów produkcyjnych, fabryk, czy obiektów użyteczności zbiorowej, instalacja w budynku, czy mieszkaniu powinna być dyskretna, oraz nie niszczyć architektury budynku. Naturalnie, jak w przypadku każdego systemu zabezpieczeń, nadrzędnym kryterium powinna być efektywność zabezpieczenia.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.