Zasady funkcjonowania sprzedaży w sieci

W obecnych realiach, wielki odsetek naszych regularnych czynności został przetransferowany do sfery wirtualnej. Nic w tym zaskakującego, bowiem w miejscu tym, większość rzeczy można załatwić o wiele prędzej i prościej.


Robimy przelewy internetowe, rozmawiamy z ludźmi z drugiego końca kraju, pracujemy. Także zakupy możemy wykonywać drogą elektroniczną.


Nie tylko ludzie prywatni korzystają z tej metody zakupów, również wielkie transakcje przeprowadzane są współcześnie w ten sposób. W internecie możemy znaleźć mnóstwo stron, na których możliwe są aukcje elektroniczne (aukcja on-line). Zamieszczane w nich są zazwyczaj propozycje na zamówienia publiczne. Kliniki szukają firm kateringowych do gotowania posiłków dla rekonwalescentów. Gmina szuka firmy remontowej do odnowienia osiedla. Aukcje elektroniczne pozwalają w prosty sposób sfinalizować transakcje niekiedy warte opiewające na miliony złotych. Lecz w tym celu potrzebne jest odpowiednie oprogramowanie.


badania
Bloger: Frank Weber
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Inne artykuły

Współczesne, wielkie zakłady pracy są w pelni skomputeryzowane

system wizyjny
Bloger: Purmo
Zaczerpnięte z: Purmo
Dawniej, niebywale wiele czynności było wykonywanych pracą ludzkich rąk, a kontrolę nad dokładnym ich wykonaniem również sprawowali ludzie.


Z biegiem czasu i coraz większym rozwojem techniki, praca człowieka w coraz większym stopniu była zastępowana przez komputery.


A będzie nim E-procurement. Zlokalizowany w strefie e-biznesu, jest kluczową aplikacją, która umożliwia integracje paru procesów w obrębie pojedynczej transakcji, ułatwiając zarówno zamówienia oraz ich realizacje (http://logintrade.pl/e-procurement). E-procurement stosowany jest nie tylko w przypadku aukcji opiewających na kilka milionów złotych. Korzystają z tego również platformy sprzedażowe, również aukcyjne, na których każdego dnia robią zakupy zwykli użytkownicy internetu. Program w znaczący sposób ułatwia monitorowanie sprzedawców oraz wykrywanie tych nierzetelnych. Korzysta z elektronicznej funkcji faktur a także podpisów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.