Kiedy prowadzisz firmę, zastanów się, jak kontaktujesz się z klientami. Przeczytaj garść wskazówek

Dojście do użytkownika wydaje się współcześnie najlepszym etapem w zarządzaniu firmą. Zbudowanie dobrych relacji z konsumentem jest na wagę złota.


terapia
Bloger: Simon Fraser University - University Communications
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Dekoracja wnętrz
Bloger: Pat Strosahl
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Czy jednak do przeciętnego klienta trzeba pojechać osobiście, samodzielnie wypisać pożądany dokument, zachować w pamięci twarz i upodobania? Jak poradzić sobie z takimi zadaniami, stosując nowoczesne technologie?


Połączenie z klientem jest kluczową kwestią. Może być to sam kontakt przez telefon albo online, zwłaszcza tam, gdzie natura działalności utrudnia osobiste wizytowanie nabywców. Jakąkolwiek formę mu nadamy, winien być wpasowany w całą politykę firmy i dogłębnie zaplanowany. Warto skorzystać ze strategii CRM, opracowanych już przedtem i nieraz wypróbowanych. Dostępne są aplikacje do obsługiwania CRM, ale zdaje się najbardziej atrakcyjnym rozstrzygnięciem jest CRM na zamówienie. Dzięki temu strategia kontaktu z klientem jest dobrana do potrzeb i możliwości konkretnej firmy, bierze pod uwagę też specyfikę dziedziny, regionalne ograniczenia (polecany crm na zamówienie). Funkcjonuje u nas mrowie firm, które zajmują się tworzeniem systemów CRM na zamówienie i warto korzystać z ich oferty.


W każdej specjalności trochę co innego będzie zwracało uwagę handlowców, różne funkcjonalności będą pełniły kluczową rolę (www.netsoft24.pl/branze/serwis_10.html). Jednym z przykładów CRM jest oprogramowanie dla brokera, jakie umożliwia szybko zdobyć wgląd w ubezpieczenie lub inne dokumenty użytkownika czy też nawet przekazać przypomnienie o wpłacie składki, jeśli takie jest potrzebne.


Inne artykuły

Czym jest oraz do czego posługuje popularna ze Skandynawii lampa antydepresyjna?

lampa antydepresyjna
Bloger: Sascha Kohlmann
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jeżeli jesteś personą, jaka cierpi na depresję, jest ciągle apatyczna oraz wyczerpana, nie przejmuj się. Czy wiesz, że jest taka piosenka pod tytułem Uśmiechnij się. Jest ona niezwykle optymistyczna i z pewnością poprawi Tobie humor.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.