Kilka słów odnośnie oświetlenia w dyskotekach

Od czego zależy to, czy dany klub nie narzeka na brak klientów czy też grozi mu zamknięcie? Jeżeliby się nad tym porządnie zastanowić, na pewno bylibyśmy w stanie podać mnóstwo przyczyn.


W niniejszym artykule skupimy się nad tym, jak wielki wpływ na powodzenie lokalu ma właściwe oświetlenie.


naświetlacze ledowe
Bloger: Martin @pokipsie Rechsteiner
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Reflektory LED PAR, bo to o nich mowa, na pewno stanowią nieodzowny składnik wyposażenia każdego lokalu tanecznego (dowiedz się więcej o ledach par). Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne w naszym życiu jest oświetlenie. Najlepsze jest to naturalne - nie tylko pozwala ono syntetyzowanie się w naszym organizmie witaminy D, lecz także reguluje nasz cykl dobowy. Jednakże oświetlenie ma o wiele bardziej zróżnicowane cele. Warto wiedzieć o tym, w jak ogromnym stopniu wpływa ono na nasz nastrój. Na przykład rozproszone światło w pubie zachęca do długich rozmów, a ostre oświetlenie w klubie, przykładowo nowoczesne reflektory PAR - do zakręconej zabawy. Jeśli oświetlenie jest tak intensywne, nikomu nie przychodzi ochota na rozmowy, wszyscy chcą szalonej zabawy. Tego rodzaju reflektory posiadają wymienne funkcje kolorystyczne, poprzez co dobrze sprawdzą się podczas niemalże każdej imprezy, uproszczając tworzenie każdej atmosfery.


przemysł
Bloger: VLCinéaste
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Planując oświetlenie w zarządzanym przez nas lokalu trzeba pamiętać, iż nie można przesadzić: jeśli będzie za ciemno, klienci mogą poczuć się niepewnie, mieć pewne obawy przed wejściem do takiego miejsca (reflektor par). Jeśli natomiast postawimy na rzęsiste oświetlenie, na przykład instalując naświetlacze ledowe w ogromnej ilości, nie stworzymy przytulnej atmosfery, a nasi klienci będą się czuć jak na sali operacyjnej.


Inne artykuły

Naprawianie komputera – w jaki sposób wybrać konkretny serwis i ile może dzisiaj kosztować taka usługa?

Laptop
Zaczerpnięte z: flickr.com
Dzisiaj, komputer znajduje się prawie w każdym domu. Dzieje się tak przez wzgląd na fakt, że urządzenie tego rodzaju jest w stanie wykonać sporo prac w zastępstwie człowieka. Komputery są coraz nowocześniejsze, a ich właściciele decydują się na regularną wymianę, ponieważ na rynek wypuszczane są ciekawe modele, posiadające szereg pomocnych funkcji. Co zrobić, gdy komputer odmówi posłuszeństwa? Oczywiście, oddać do naprawy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.