Internet – nowe możliwości, ale i zagrożenie. Co warto zaaprobować, a przed czym powinniśmy ostrzec?

O wspólnej sieci internetowej, rozwoju nowych technologii czy nowych mediach zazwyczaj mówi się w sposób dwoisty. Istnieją osoby, które nie mogą istnieć bez tych mediów, zazwyczaj są to osobą młodsze, ale nie jedynie, po innej natomiast stronie są osoby, dla jakich ta forma spędzania czasu jest obca. Jak łatwo odgadnąć pośród tych osób są osoby bardziej wiekowe. Nie mieli oni nigdy kontaktu z internetem i komputerami, więc krytykują to zjawisko maksymalnie. Wiadomo, że to bezsensowne podejście, podobnie jak bez sensu jest uzależniać się od neta, a tak właśnie mają młodzi ludzie. Czy istnieje więc zloty środek?
Najprościej doradzić to, ażeby zachować umiar i to rzeczywiście jest rada bardzo zasadna. Co z tego, jak różnorodnie interpretowany jest umiar. Każdy przecież jest w stanie sobie zdefiniować własny pułap i nie będzie słuchał innych, że jednakże za bardzo oddala się w jedną czy w drugą stronę. Umiar więc to kwestia smaku i raczej naszego osobistego definiowania realności.

Strona internetowa
Bloger: Chris Dlugosz
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Być może ci, co posiadają odpowiedni przykład, powiedzmy z domu rodzinnego i wiedzą, jak jest w stanie się prezentować umiar, działają normalniej w tej kwestii, umieją oddzielić świat rzeczywisty od wirtualnego, jednocześnie umieją patrzeć na tą nową realność ze spokojem. No bo jak tak zestawić zagrożenia i szanse nowych mediów, to wiadomo, że znajdziemy wiele z jednej i drugiej strony. Zagrożenia są znane i dość często powtarzane w standardowych mediach. Do nich zaliczyć jesteśmy w stanie alienowanie się człowieka, uzależnienie od alternatywnej rzeczywistości, przedkładanie internetu na rzeczywiste życie, przemoc i pornografia dostępne w sieci nawet dla małych dzieci. Być może i wiele tych zjawisk to prawda, są one zagrożeniem, należy więc uważać, przykładowo jak nasze dziecko korzysta z internetu.

Inne artykuły

Czy Internet niesie ze sobą niemałe niebezpieczeństwo?

laptop, strona internetowa
Bloger: Serge Kij
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Internet jest niezwykle przydatnym wynalazkiem, gdyż dzięki niemu możemy dużo spraw rozwiązać naprawdę w parę chwil. Mowa nie tylko o utrzymywaniu kontaktów ze znajomymi bądź poszukiwaniu informacji, lecz także realizowaniu przelewów, inwestowaniu, poszukiwaniu pracy i tak dalej. Szans jakie daje Internet jest naprawdę dużo, ale trzeba też mieć świadomość tego, iż związane są z tym też niemałe zagrożenia. Jakie?


My jako rodzice powinniśmy szkolić się stale w tej kwestii, żeby w razie czego móc zareagować. Ale internet to także szanse. Zostając w temacie dziecięcym warto przyznać, iż istnieją rewelacyjne portale dla dzieci, na gdzie możemy odnaleźć przykładowo konkursy dla dzieci, ciekawą wiedzę, ciekawostki, gry, które rozwijają wyobraźnię (sprawdź). To wielka zaleta internetu.
2014-12-11 10:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.